>
23. - 28. JULI 2018 - HJØRRING - DANMARK

finals top

Årets finaler bliver en stor oplevelse på Nord Energi Arena. Og den oplevelse bliver sendt videre ud til hele Verden. Alle A-finaler streames og kan følges her på Dana Cups hjemmeside.

A-finaler Fredag den 27. juli 2018 Nord Energi Arena - Bane 1

Bane 1

Kl. 14.00 Klasse G12 - Piger
Kl. 15.00 Klasse B11 - Drenge
Kl. 16.15 Klasse B12 - Drenge
Kl. 17.30 Klasse G13 - Piger
Kl. 18.45 Klasse G17 - Piger
Kl. ca. 20.15 Overrækkelse af Fair Play-pokaler
Kl. 20.30 Klasse G19 - Piger
Kl. ca. 21.45 Alle klasser overrækkelse af bronzemedaljer
Kl. ca. 22.15 Festfyrværkeri

Medalje-og pokaloverrækkelsen sker på banen umiddelbart efter kampens afslutning

Finaleholdene: Holdene vil ca. 45 min før kampstart få anvist deres omklædningsrum.

Bronzemedaljer og pokaler: Holdene bedes møde op 45 min. før overrækkelsen.

Fair Play-pokalerne: Holdene bedes møde op 30 min. for overrækkelsen.

Bedste Klub-pokalen: Repræsentanter for klubbens hold bedes møde op 30. min. før overrækkelsen.

A-finaler Lørdag den 28. juli 2018 - Nord Energi Arena - Bane 1

Bane 1

Kl. 08.00 Klasse B15 - Drenge
Kl. 09.15 Klasse G16 - Piger
Kl. 10.30 Klasse B13 - Drenge
Kl. 11.30 Klasse B17 - Drenge
Kl. 12.45 Klasse G15 - Piger
Kl. ca. 14.00 Overrækkelse af Bedste Klub-pokal
Kl. 14.15 Klasse B19 - Drenge
Kl. 15.30 Klasse G14 - Piger
Kl. 16.30 Klasse B14 - Drenge
Kl. 17.30 Klasse B16 - Drenge

Medalje-og pokaloverrækkelsen sker på banen umiddelbart efter kampens afslutning

Finaleholdene: Holdene vil ca. 45 min før kampstart få anvist deres omklædningsrum.

Bronzemedaljer og pokaler: Holdene bedes møde op 45 min. før overrækkelsen.

Fair Play-pokalerne: Holdene bedes møde op 30 min. for overrækkelsen.

Bedste Klub-pokalen: Repræsentanter for klubbens hold bedes møde op 30. min. før overrækkelsen.

 

B-finaler Fredag den 27. juli 2018 - FREM-Parken

FREM-Parken

Kl. 18.45 Klasse B11 - Drenge Bane 25
Kl. 18.45 Klasse B12 - Drenge Bane 26
Kl. 18.45 Klasse G12 - Piger Bane 24
Kl. 18.45 Klasse G13 - Piger Bane 22
Kl. 18.45 Klasse G19 - Piger Bane 21

Pokaloverrækkelsen sker på banen umiddelbart efter kampens afslutning

B-finaler Lørdag den 28. juli 2018 - Fortuna´s og HI´s Anlæg

Fortuna´s og HI´s Anlæg

Kl. 09.00 Klasse B13 - Drenge Bane 3
Kl. 09.00 Klasse G14 - Piger Bane 4
Kl. 09.00 Klasse B14 - Drenge Bane 11
Kl. 09.00 Klasse G15 - Piger Bane 12
Kl. 09.00 Klasse B15 - Drenge Bane 13
Kl. 09.00 Klasse G16 - Piger Bane 14
Kl. 09.00 Klasse B16 - Drenge Bane 15
Kl. 09.00 Klasse G17 - Piger Bane 16
Kl. 09.00 Klasse B17 - Drenge Bane 17
Kl. 09.00 Klasse B19 - Drenge Bane 18

Pokaloverrækkelsen sker på banen umiddelbart efter kampens afslutning

 

Leveres i samarbejde med PES 2018.

PES2018 NEW logo med krone MacBook Pro

SponsorBar